T370HW03 VJ

| Panel Model | T370HW03 VJ |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T370HW03 VJ Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.36×460.89 mm |
| Outline | 877×516.8×54 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 11%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 10 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T370HW03 VJ.
AUO T370HW03 VJ are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW03 VJ pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW03 VJ or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW03 VJ distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T370HW03 VJ are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW03 VJ pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW03 VJ or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW03 VJ distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T370HW03 VJ"
- AUO T370HW03 VJ
- T370HW03 VJ datasheet
- T370HW03 VJ image
- T370HW03 VJ price
- T370HW03 VJ distributor

